Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.
  • +420 773 684 636
  • TTR@LT.cz

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Etikety na transparentní materiály hluboce zmrazených potravin

Etikety na potravinářské výrobky musejí mít speciální vlastnosti a to zvláště, pokud se bavíme o potravinách určených pro chlazení, zamrazení nebo hluboké zmrazení.

Etikety pro tento druh potravin musí mít především lepidla odolávající procesu zamrazení/tání a povrch odolný proti vlhkosti.

Při použití běžných etiket bez těchto speciálních vlastností by docházelo k jejich odlepování a narušení povrchu. Navíc při balení potravin do průhledných polyetylénových nebo polypropylenových fólií by zde bylo další omezení, které je způsobeno „žloutnutím“ adhesivního lepidla a narušením transparentnosti obalu, které je způsobeno především vlivem UV záření.

etikety do mrazu 1

Přinášíme řešení a snížení nákladů

Ve spolupráci se společností Avery Dennison přinášíme řešení výše uvedených problémů. K dispozici je nový druh ultra čirého, bezžloutlého lepidla S2045C pro etikety na chlazené, zamrazené a hluboce zmrazené výrobky. Nové lepidlo má výrazně lepší transparentnost ve srovnání s dosud dodávanými etiketami obsahující lepidlo S2045N. Z tohoto důvodu je vhodné na jakékoli aplikace etiket, kde je důležitá průhlednost.
Etikety s novým typem lepidla S2045C přináší unikátní řešení na trhu a nižší celkové náklady (TAC), protože již není zapotřebí vrchní bariérová fólie. Jsou tak perfektní řešení pro chlazené potraviny (např. pizza, sýry, klobásy, salámy i jiné masné výrobky, zeleninové saláty, bagety, chlazené ryby, atd.)

Nové etikety nejen do mrazu

V novém produktovém portfoliu jsou zahrnuty s tímto novým lepidlem tři typy etiket (BF625, BF626 a BF627) s provozní teplotou od -40 °C až do 70 °C určené jak pro polyetylénové, tak i ultra jemné tuhé polypropylenové fólie.
Vrchní nátěr těchto etiket navíc poskytuje vylepšenou potiskovatelnost díky patentovanému laku TC7007 umožňujícímu zvýšit rychlost zpracování fólií. Pro potisk je možné použít UV, vodní a rozpouštědlové inkousty. Materiál je vhodný i pro potisk pomocí termotransferových tiskáren.
Nové etikety vyhovují evropským směrnicím a legislativám o potravinách FDA 175.105 a doporučením XIV. němecého spolkového institutu pro hodnocení rizik (BfR). Strana lepidla může být v souladu s nařízením komise (EU) č. 10/2011 v přímém kontaktu se suchými, vlhkými netukovými potravinami.

etikety do mrazu 2

Benefity:

  • Ultra čiré lepidlo jako základní vlastnost
  • Super vysoká odolnost potisku
  • Nižší celkové náklady
  • Vhodné pro použití s čirou PP fólii
  • Vhodné pro označování zakřivených a tvarovaných povrchů
  • Minimální teplota při aplikování 0 °C

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku