Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.
  • +420 773 684 636
  • TTR@LT.cz

Termotransfer technologie e-learning

Víme o značení termotransfer technologií vše a rádi se o tyto informace podělíme i s Vámi v našich odborných článcích zaměřujících se na jednotlivé oblasti.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Dutinky pro termotransferové pásky

V neposlední řadě je důležité vědět, na jaký průměr dutinky bude navinuta páska, standardně jsou dutinky papírové nebo volitelně plastové. (papírové jsou nejběžnější).

Průměr dutinky je 1'' (jednopalcové, 25mm) nebo 0,5'' (půlpalcové, 12mm) Průměr dutinek ve většině tiskáren je sjednocen na 25mm (odvozeno od jednoho palce), ale jsou i půlpalcové dutinky, kterých je velmi málo. Půlpalcové náviny jsou většinou pro přenosné malé tiskárny nebo pro pokladny, parkovací automaty apod.

001 dutinka s jednim zarezem

Buď jsou nebo nejsou zářezy na dutince, notches (některé tiskárny používají zářezy na dutince, výseky).
Některé tiskárny vyžadují mít zářezy na dutince, a to na jedné nebo na dvou stranách dutinky pro možnost mechanicky otáčet s dutinkou v tiskárně a taky pro rozlišení typu dutinky a výrobce (ne každý umí dělat dutinky se zářezy).

004 dutinka pres navin plus zarez

Dutinka je větší jak návin pásky, tedy přesahuje okraje pásky o několik mm, nebo je návin pásky současně s dutinkou (toto je běžnější standard) Dutinky můžou mít přesah přes okraj návinu a současně i zářezy. Není to tak běžné v provozu, ale kombinací výroby termotransferové pásky je spousta.

006 baleni paska s dutinkou navic

Balení termontransferové pásky je možné mít s dutinkou navíc, a to samostatně balené, vždy páska a dutinka. Při dodávce termotransferové pásky je snadná výměna potištěné pásky a nahrazení novou páskou a současně vkládáte dodanou novou prázdnou dutinku do tiskárny, čímž se zrychlí výměna použité pásky za novou.

Sériové číslo produkce vytisknuté inkjetem nebo vypálené laserem, tedy LOT number pro každou dutinku.

009 potisk LOT number dutinky

Toto je potřeba pro vyšší bezpečnost výroby, kdy se předchází jak záměně návinů pásek (rozlišení typu pásky, také snadná objednávka stejné pásky), tak také v případě výrobních nestandardů je možné identifikovat celou výrobní dávku a následně zabezpečit rychlou reklamaci a náhradu požadované dávky termotransferových pásek. Nejběžněji vyžaduje šaržování výroby zdravotnický/pharma průmysl. Značení je možné provádět jak inkjetem, tak i neodstranitelně laserem, a to na každou dutinku. Následná ISO evidence výroby je na straně Leonardo technology.