Již od roku 2002 řešíme Vaše projekty průmyslového značení.
  • +420 773 684 636
  • TTR@LT.cz

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Máme řešení na míru pro každého!

Elektrotechnika, potravinářství, lahvárenství, automotive, chemie, kosmetika, mlékárenství, zdravotnictví.

Domluvte si schůzku

Krycí transparentní TTR páska – přídavná ochrana Vašeho potisku

Výdrž a odolnost potisku termotransferovou páskou standardně udává materiál dané barvicí pásky v kombinaci s materiálem substrátu. Nicméně existuje i možnost zvýšení odolnosti pomocí přídavného potisku krycí termotransferovou páskou.

 transparentní kryci ttr paska

Jak to funguje?

Krycí (overlay) termotransferová páska se aplikuje na podklad po nanesení primárního tisku. Její aplikace se je stejná, jako u běžné termotransferové pásky na potisk papírových či plastových etiket. Tuto transparentní TTR pásku standardně aplikujete přes Vaší termotransferovou tiskárnu. Stejně jako u běžných TTR pásek i zde volíte šířku podle šíře etikety, orientaci IN/OUT a velikost návinu podle spotřeby a technických možností Vaší termotransferové tiskárny.

TIP: Při bližším pohledu na obrázek výše si všimněte matné plochy v kontrastu s původním leskem etikety. Nejlépe je tento kontrast vidět u spodní hrany vrchní etikety.

Co vše potisk zvládne?

Krycí TTR páska zvyšuje odolnost potisku zejména na plastových a lesklých substrátech. Potisky s krycí vrstvou touto páskou vykazují vysokou odolnost vůči mechanickému otěru a rozmazání, ale i vůči chemikáliím, jako je etanol a benzín. Použití krycí TTR pásky také prodlužuje životnost etiket.

Zároveň se tato krycí páska používá v kombinaci s resinovými TTR páskami, nejčastěji v červené a černé barvě, a to v termotransferových tiskárnách AstroMed a AstroLab. Tyto tiskárny vyžadují speciální širokou dutinku. Jak vzorky, tak finální pásky jsme také schopní dodat.

Které materiály se dají potisknout krycí termotransferovou páskou?

Krycí termotransferová páska je pryskyřičná TTR páska. Z toho důvodu se doporučuje její potisk na syntetické materiály jako jsou PE, PVC a plastové karty. Lze jí použití v každé tiskárně s plochou tiskové hlavou (flat-head), jako jsou Novexx XLP, Zebra, Datamax a nebo i zmiňované AstroMed QLS 3000.